РОЗУМ
Меню сайта
Категории каталога
Сучасна українська література [18]
Світова література [15]
Світова художня література, поезія, маловідова в нашу добу
Михайль Семенко [191]
ЕЗРА ПАУНД [17]
Поезії Езри Паунда в перекладі Андрія Волошина
Мечеслав Антон Рисич [0]
Smierc Polarstern [9]
Леся Українка [0]
Vasili Bakagias [12]
Vasili Bakagias Poetry
Наш опрос
Яка форма правління краща?
Всього відповіли: 737

Політологічний блог

uktk

Главная » Статьи » Література » Smierc Polarstern

Духовні орієнтири правої боротьби

Smierc Polarstern

Права революція починається всередині. Початки будь-якої автентичної дії лежать у площині духовного, а саме означення акту re-volutio як «повернення» є констатацією сакрального повернення до витоку — полярної точки Духу. Істинна революція за своєю суттю і напрямом є духовною, тобто полягає в утвердженні найголовнішого трансцендентного орієнтиру людського буття. Всі імманентні аспекти революції вторинні і є тільки відбитком перетворення в дусі. З точки зору ідеалізму очевидним абсурдом є боротьба за вторинні цінності та прагматичні цілі в ігноруванні сакрального, котре і є сутнісно єдиним орієнтиром, що озвучує смисл та вказує напрям людського життя. В цьому сенсі слід відмітити основоположну деградацію принципів правого руху: носії правих доктрин, в тій чи іншій формі декларуючи повернення до традиції, фундаментально підмінили універсальну трансцендентну ідею абсолютно матеріальними ідеями раси, нації, соціуму, оцінюючи правильність, інтенсивність та ефективність політичної боротьби з позиції прагматичного результату.

Права ідея, перейнявши консерватині цивілізаційні традиції та утверджуючи примат ієрархії і цінності людини як у формі гомогенної спільноти, так і у формі певного фундаментального архетипу, видимо протистоїть відверто егалітарному матеріалізму. Правая ідея не визнає за собою матеріалістичного субстрату, а правий фланг, відможовуючись від споживацьких цінностей сучасного світу, висуває як антитезу ліво-ліберальному світогляду ідеалістичні принципи буття. Однак при більш пильному огляді сучасних правих ідеологій і програм, а також при ревізії націоналістичних концепцій XX ст. стає очевидним, що ми маємо справу з фундаментальною підміною і деградацією первинного традиційного світогляду. На зміну абсолютному трансцендентному орієнтиру (концепт Бога) традиційного суспільства в добу модерну праві і консерватори, як названі спадкоємці традиційної цивілізації, висувають продукт інтелектуальної людської творчості — ідеї, ідеали, ідеології — як вищі цінності, котрі утверджуються як такі, і котрі слугують головними критеріями і дають виправдання політичній боротьбі.

В добу модерну ми стаємо свідками приземлення визначальних духовних орієнтирів, їх зведення у фарватері Ренесансу та Просвітництва до людиномірної моделі. Ідея божественного, неосяжного, абсолютного поступово нівелюється до сфери соціальних відносин, будучи трансформованою під дедалі нижчі планки людських потреб та світоглядових горизонтів — а з часом і цілковито зникає з перспективи політики та громадського життя у якості центрального фактора. Дух егалітаризму, орієнтації на нижчі людські інстинкти, на масу з її приземленим егоїзмом і замиканням на матеріальній складовій пронизує сутність сучасних правих ідеологій. Інволюція правих доктрин у XX ст. є дзеркалом занепаду суспільства та деградації людини як істоти духовної. У своєму прагненні опанування мас сама права ідея не тільки зовні (тактично), але і внутрішньо, на рівні світогляду всіх її носіїв (стратегічно) піддалась інерції занепаду сучасного світу (а в більшості випадків була заражена нею визначально, на рівні власного становлення). Підіймаючи риторику про «ідеали людини», «містику крові», «етику боротьби» представники правиці не лише у пропаганді, але й у власній свідомості поклали ці цінності у якості придатку до матеріального існування, висуваючи їх як самодостатні і найвищі критерії справи, усікаючи цим унікальну божественну перспективу самої людини. Бог помер і для правих також.

<...>

2009

Опубликовано (полный текст):

Polarstern S. Metaphysica Nova / Smierc Polarstern. — Черновцы: Беs Публики, 2014. — С. 219—223.

http://smiercpolarstern.com/

Категория: Smierc Polarstern | Добавил: Andre-de-Renon (15.04.2010)
Просмотров: 1672 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

  Bitcoin PR
  Bitcoin Ukraine
  EOS Ukraine

  Поставивши НАШ банер або текстове посилання - ви підвіщуєте відвідуваємість НАШОГО ресурсу і відповідно сприяєте поширенню ідей та матеріалів

  НАШІ БАНЕРИ

  Ватра
Статистика

Copyright MyCorp © 2024