РОЗУМ
Меню сайта
Разделы дневника
РІЗНЕ [25]
ВІКТОР ЄНУКОВИЧ [2]
ЛІТРОВІЧ ФОН ШИНШИЛЛЄР [1]
ФІЛЬМИ [14]
ТЕАТР [64]
ВИСТАВКИ [2]
ЛІТЕРАТУРА [30]
А.В. [3]
Український клуб [2]
ПОЛІТОЛОГІЯ [22]
ФІЛОСОФІЯ [4]
МУЗИКА [19]
ІСТОРІЯ [11]
Наш опрос
Яка форма правління краща?
Всього відповіли: 738

Політологічний блог

uktk

Главная » 2012 » Вересень » 29 » ІІ Міжнародний фестиваль"КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ"
ІІ Міжнародний фестиваль"КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ"
17:51

4–7 жовтня 2012 року в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал" у Києві відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" — наймасштабніша подія в Україні, що об’єднує літературу та мистецтво. Книжковий Арсенал презентує понад 100 видавництв, 60 гостей із Європи, Росії та України, насичену програму подій для дітей і дорослих.

Мета Книжкового Арсеналу — популяризувати читання, сприяти діалогу між читачами і фахівцями щодо того, чим є сучасна книга, посилити взаємозв’язок літератури з мистецтвом, підтримати інтелектуальні та мистецькі видання, культуру публікації в Україні шляхом освітніх подій і міжнародного обміну. Книжковий Арсенал — безпрецедентна для України книжкова подія не лише за своєю масштабністю, але й за якістю простору, рівнем організації та презентації. Проект має довгострокову місію у сфері культурної політики, благодійності та, зокрема, розвитку міста Києва, його інтегрованості в міжнародний контекст. На відміну від інших столичних ярмарків, Книжковий Арсенал — не бізнес-проект, а стратегічно важлива, комплексна культурна ініціатива одної з найперспективніших професійних мистецьких інституцій в Україні — Мистецького Арсеналу.

В рамках фестивалю на 10 майданчиках у Мистецькому Арсеналі відбудеться понад 150 подій: презентації нових книг, зустрічі з авторами, автограф-сесії зірок української та світової літератури, майстер-класи й дискусії, яскрава програма подій для дітей та батьків, виставки art book, коміксів, книжкової ілюстрації та графіки, поетичні читання, спеціальна вечірня літературно-музична програма, благодійні акції зі збору книжок для дитячих лікарень та інтернатів.

У Книжковому Арсеналі візьмуть участь близько 50 українських авторів, які представлятимуть свої нові книги і проводитимуть майстер-класи, а декотрі з них уперше вестимуть публічні діалоги в спеціальному проекті "Обмін речовин": тандеми Юрія Андруховича і Тараса Прохаська, Любка Дереша та Юрія Іздрика, Сергія Жадана та Ірени Карпи.

Книжковий Арсенал 2012 відвідають непересічні письменники, літературні діячі, митці й музиканти з Італії, Австрії, Франції, Великобританії, Японії, Німеччини, Фінляндії, Литви, Польщі, Чехії, Ізраїлю, Росії. Почесними Гостями фестивалю будуть три знамениті європейські письменники:

 • Алессандро Барікко — один із найяскравіших сучасних італійських письменників, нагороджений численними літературними преміями: Камп’єлло, Віареджо, Палаццо аль Боско, Медічі. Його книги видаються мільйонними накладами по всьому світу й миттєво стають бестселерами. За текстами Барікко були створені такі популярні фільми, як "Легенда про піаніста" і "Шовк". Приїзд Барікко в Україну відбудеться за підтримки Італійського інституту культури в Києві та компанії fedoriv.com.

 • Йозеф Вінклер — австрійський письменник, яскрава зірка інтелектуальної літератури, лауреат численних нагород, серед яких — Велика державна премія Австрії та престижна Літературна премія імені Георга Бюхнера. Він — почесний професор університету Клагенфурта. Вінклер відвідає Книжковий Арсенал на запрошення Австрійського Культурного Форуму та літературно-мистецького журналу "Простори". Його роман "Вивезена", героїнею якого є українська жінка, депортована до Австрії в 30-ті роки минулого століття, презентує на Книжковому Арсеналі видавництво "Критика".

 • Жерар де Кортанз — відомий французький письменник і перекладач, есеїст і літературний критик, аристократ. Автор понад 40 книжок, президент літературної премії Моне Фестивалю європейських літератур у м. Коньяк. На Книжковому Арсеналі за підтримки Французького Інституту де Кортанз прочитає лекцію про художницю Фріду Кало, якій присвятив свою останню книгу, і ширше — про біографічний жанр (де Кортанз очолює Folio biographies — імпринт видавництва Gallimard).

Серед зірок дитячої програми фестивалю, в якій на трьох майданчиках відбуватимуться захоплюючі майстер-класи, ігри, виставки, читання, презентації нових книжок і навіть рок-концерт: Лінда Бондестам, одна з найпопулярніших у Європі ілюстраторів, яка у 2010 році номінувалася на престижну премію Астрід Ліндгрен, і Рок-Гризуни, гурт рокерів-філологів із Гельсінкі, — за підтримки FILI та Посольства Фінляндії в Україні; дитячі семінари Оскара Бреніф’є, експерта ЮНЕСКО, директора Паризького інституту практичної філософії, — за підтримки Французького Інституту; Олена Макарова, викладачка Міланського ліцею арт-терапії, визнаний у всьому світі педагог і мистецтвознавець; литовська ілюстраторка-чарівниця Сігуте Ах — за підтримки Посольства Литви в Україні; інші актуальні дитячі автори.

Медіа-партнер Книжкового Арсеналу, журнал "ШО" представить майстер-клас зі сценарної майстерності від автора серіалу "Гибель Империи", фіналіста премії "Русский Букер", лауреата першої премії "Большая книга" Леоніда Юзефовича; лекцію лауреата цьогорічної премії "Новая словесность" Андрія Аствацатурова; прозово-поетичні читання російської поетеси і прозаїка з Вільнюса Лєни Елтанг, романи якої були відзначені багатьма престижними літературними преміями.

Також очікуйте на лекції та майстер-класи від спеціальних гостей Книжкового Арсеналу: Артура Жмієвського, головного куратора 7-ї Берлінської бієнале, художнього редактора резонансної "Критики Політичної", який приїхав на запрошення української редакції журналу; Крістіана Папке — голови міжнародного (Південно-Східна Європа) конкурсу драми "Говорити про кордони", який наразі проходить в Україні і партнером якого є Книжковий Арсенал; Софі Жюльєн — кураторки Фестивалю європейських літератур у французькому місті Коньяк, партнером якого також є Книжковий Арсенал, і на якому в листопаді 2012-го Україна буде почесним гостем.

І, нарешті, Книжковий Арсенал презентує дві витончені вечірні музично-літературні програми, унікальні за поєднанням учасників-зірок:

 • "Складносурядні" — три дійства у партнерстві з агенцією "АртПоле": оновлена програма і презентація альбому АБСЕНТ Юрія Андруховича і Кarbido (Україна — Польща), візуально-музичний перформанс Олени Костюк, побудований на давніх українських піснях і текстах Тараса Прохаська, та запальний соціальний диско-панк Сергія Жадана та Собак у Космосі.

 • Фестиваль Нової Музики в партнерстві з агенцією "УХО". Шість концертів відомих на весь світ сучасних композиторів і виконавців із Великобританії, Японії, Італії, Росії та України: Лідія Кавіна — світова зірка №1 із гри на терменвоксі, учениця Лева Термена, який винайшов цей дивовижний музичний інструмент; Тадаші Ендо — знаменитий японський танцівник буто, який представить прем’єру соло-балету "Гагаку" української композиторки Вікторії Польової за новелою А. Рюноске "Муки Пекла"; Роман Юсипей із програмою для соло-баяна за участі Лідії Кавіної (терменвокс) та Максима Коломійця (гобой); лондонський ансамбль "Октандр" із музикою Крама і Сааріахо; програма від видавництва "Дух і Літера", присвячена Валентинові Сильвестрову — всесвітньо відомому, найвитонченішому з українських сучасних композиторів; програма Odessa Underground — авангардне кабаре від позажанрової української вокалістки Мар’яни Садовської.

Партнер Книжкового Арсеналу — Національний Центр Олександра Довженка — представить ретроспективну програму найвідоміших екранізацій літературних творів за участю української кіноактриси, зірки американського та європейського німого кіно Анни Стен, а також "Авангардний плакат українського кіно" — унікальну виставку 20 повноформатних репродукцій кіноплакатів українських фільмів 1920-х років.

Крім того, у виставковій програмі Книжкового Арсеналу — виставка арт-буків "Книжковий обід", кураторський проект Алевтини Кахідзе та Катерини Свіргуненко, в якому беруть участь близько 50 українських художників; виставка рідкісних стародруків, світської книги з фондів Національної історичної бібліотеки України; грандіозна виставка-майстерня, майданчик ілюстраторів від партнерського фестивалю "Манускриптум".

Паралельно з фестивалем проходитиме книжковий ярмарок, який пропонує найкращі умови для читацького шопінгу, сучасну й зрозумілу експозицію за профілем видавництв, якісний вибір художньої, дитячої та non-fiction літератури, мистецьких книг. Цього року ми започатковуємо на ярмарку нові секції: комікси та мальовані історії у Графік-Кафе і НеКниги/NonBooks (книжкові аксесуари, авторська cувенірна й дизайнерська продукція, вінілові платівки тощо).

Міжнародні гості ярмарку:

 • Лондонський Університет Мистецтв із виставкою арт-буків і майстер-класами.

 • Альянс незалежних видавців (Росія) представить великий колективний стенд інтелектуальних видавництв: "Ад Маргинем", "Издательство Европейского Университета", "Симпозиум", "Издательство Ивана Лимбаха", "Лимбус Пресс", "Текст"; а "Берроунз" привезе до Києва Kolonna Publications, "Издательский Дом Челушкина", "Свободное Марксистское издательство", "Транслит", "Сеанс", Rosebud, фонд "Русский Авангард", "Коровакнигу", "Новое издательство", "Комильфо", "Бумкнигу", "Поляндрию", "Серафима и Софию", "Август", "Гилею", ВД "Фома", "Пешком в историю" та ін.

 • Стенд агенції Vehra (Фінляндія) і семінари для батьків і вчителів про те, як застосовувати комікси у навчанні. Vehra — це культурний кооператив, об’єднання професіоналів із понад двадцятирічним досвідом роботи в різних країнах світу. На фінському ринку вони працюють як лідери проектів із видавництвами, маркетинговими компаніями та PR-агенціями, а також із різними школами. Агенція Vehra представляє авторів різних напрямків, що пишуть про історію світової культури, культурні відмінності, створюють комікси. Документальна література та навчальні матеріали агентства — це свіжий та оригінальний скандинавський погляд на літературний ринок, на якому зазвичай домінують англо-саксонські традиції.

 • Стенд "Австрія": Австрійський Культурний Форум і Австрійська асоціація книготоргівлі представлять виставку мистецьких книг та експозицію від Австрійської бібліотеки в НБУ, яка святкує нині 20-річний ювілей.

 • Стенд Бібліотеки Гете-Інституту з експозицією найкрасивіших німецьких книг.

 • Стенд Французького Інституту в Україні.

 • Стенд Чеського Центру.

ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ

4–7 жовтня 2012

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ

3 жовтня о 18.30. Вхід — за запрошеннями

Прес-конференція — 3 жовтня о 17.00. ЗМІ — за акредитацією.

Організатор, адреса: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12, Київ.

Вхід — вільний, окрім вечірньої музичної програми (квитки на Фестиваль Нової Музики — в касах Мистецького Арсеналу, квитки на програму "Складносурядні" — в Parter.ua).

КОНТАКТИ для ЗМІ

+380 44 288 52 26; pressa@artarsenal.in.ua

ПРОГРАМА КНИЖКОВОГО АРСЕНАЛУ

4 ЖОВТНЯ, четвер

11.00 / Зал №1 / «Промо та продаж книги в традиційних книгарнях», координатор — Вікторія Руденок:

11.00–12.15. Круглий стіл із неймингу та брендингу «Хоробрий Лев на видавничому горизонті України». Учасники: Мар’яна Савка, головний редактор «Видавництва Старого Лева»; Михайло Степанський, фахівець із брендингу.

Модератор: менеджер видавничих та медійних проектів Михайло Маргуліс.

12.20–13.00. Промо дитячої книги. Тетяна Мезинова, бізнес-консультант, керівник творчої майстерні.

13.00–13.40 Благодійні проекти — варіації на тему красивого PR. Володимир Чеповий, бізнесмен, автор книги «Перекресток».

13.45–14.20. Дизайн рекламних матеріалів. Ірина Сергієнко, керівник дизайн-агенції «Shade».

14.25–15.00. Парадокс часу. Ефективність планування. Юлія Бойко, бізнес-тренер, консультант компанії BogushTime Technologies.

11.00–11.50 /Зал №2/. Всеукраїнський благодійний фонд Україна-ЮНЕСКО представляє книгу Бориса Черкаса «Синьоводська битва 1362 року».

11.00 / Зал №3 / Презентація видавничого проекту «Князі Радзівіли» (видавництво «Балтія Друк»)

12.00–13.00 /Зал №2/. Презентація програми ЮНЕСКО «Пам'ять світу» в Україні. Програма ЮНЕСКО «Пам'ять світу» — це міжнародний проект, який бере початок із 1992 року та має на меті забезпечення визнання документальної спадщини, що має міжнародне, регіональне та національне значення. Учасники презентації: Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Михайлина Л. П., заступник Генерального директора з міжнародного співробітництва Прокаєва В. В., директор Національної історичної бібліотеки Скорохватова А. В., представник Міністерства культури України.

12.00 – 12.40 / Зал №3 /Презентація роману Сергія Германа «Інґе» (Видавництво «Ярославів Вал»)

13.00 – 13.40 / Зал №2 / Презентація книжки «На старт!» за участі Е.Бондаренко (видавництво «Баланс Бізнес Букс»)

13.00–13.40 /Зал №3/. Презентація колекції Сержа Лифаря. Презентує Публічна бібліотека імені Лесі Українки м. Києва, Українська Бібліотечна Асоціація.

14.00–14.50 /Зал №3/. Майстер-клас «Реклама бібліотеки та її послуг», Українська Бібліотечна Асоціація.

14.00–14.50 /Зал №2/. «Джаз Слова» — презентація Володимира Симонова «Танец Пчелы» та «Мария и Иисус», видавництво «АДЕФ-Україна».

14.30–15.30 /Журнальний Зал/. Жінки і мова: розмова про політику вживання фемінітивів. За участі Олени Синчак, Галини Ярманової. Модерує Катерина Міщенко.

15.00–16.00 /Графік-Кафе/. Воркшоп легенди фінського коміксу Ілпо Коскели. «Комікси як інструмент освіти для вчителів і батьків».

15.00 – 15.40 / Зал №1 /  Володимир В’ятрович. «Історія з грифом «секретно». Нові сюжети» (видавництво «Наш Формат»).

15.00 / Зал №2/ Лекція «Йога і сексуальність. Таємниці чоловічої та жіночої природи. Сила привабливості». В рамках презентації книги Людмили Копієвської «Йога. Мистецтво жити» (видавництво «Країна Мрій»)

15.00–15.40 /Зал №3/. «Міжнародний обмін інтелектуальними виданнями: проблеми логістики, формування ціни тощо». Круглий стіл Незалежного Альянсу (Росія) та українських видавців і менеджерів книгарень.

15.30–16.50 /Журнальний Зал/. Правнича майстерня для перекладачів (у співпраці з порталом «ЛітАкцент»). За участі фахівця з авторського права Сергія Петренка. Модерують Марина Александрович та Ірина Троскот.

16.00–16.50 /Зал №1/. Спеціальна програма журналу «ШО». Круглий стіл «Українськомовна та російськомовна літератури в Україні: протистояння чи співробітництво?». Модератор — Юрій Володарський.

16.00 – 17.00 / Зал №2 /  «Як написати бестселер?». Майстер-клас Юрій Винничук (за сприяння видавництва «Фоліо»).

16.00–16.50 /Зал №3/. Презентація каталогу «Сучасні українські художники» та церемонія нагородження переможців Мистецтвознавчого Конкурсу, що проходив у рамках проекту Стедлі Арт Фундації та видавництва «Родовід». Куратор — Валентина Клименко.

16.00–16.50 /Камерний Зал/. «Переклад — мистецтво втрат. Із досвіду поетичної контрабанди». Майстер-клас із літературного перекладу Марини Бородицької, Григорія Кружкова та Михаїла Яснова.

17.00–18.20 /Журнальний Зал/. Ворог проти чужого: про расизм у науці й суспільстві. Презентація журналів «Спільне», «Політична критика» та книги «Греки, араби і ми». За участі Андрія Рєпи, Ніни Потарської, Василя Черепанина. Модерує Анастасія Рябчук.

17.00–18.00 /Графік-Кафе/. Презентація літературної агенції Vehra (Фінляндія) для видавців. «Документальні книги та навчальні матеріали для міжнародних ринків».

17.00–18.00 /Зал №1/. Юрій Винничук. Презентація нового роману «Танго смерті» (видавництво «Фоліо»)

17.00–19.00 /Зал №2/. Лєна Елтанг. Вечір прози. Спеціальна програма журналу «ШО». Модерує Юрій Володарський.

17.00–17.50 /Зал №3/. Юрій Андрухович. Презентація аудіо-книжки «Лексикон інтимних міст» («Наш Формат»).

17.00–19.00 /Кулінарний майданчик/. Академiя Смаку готує за рецептами Олексія Зіміна.

18.00–19.00 /Камерний Зал/. Зустріч Крістіана Папке, голови австрійського драматургічного конкурсу «Говорити про кордони» для країн Східної Європи, з учасниками.

18.00–18.50 /Зал №1/. Юрій Андрухович і Галина Шиян. Читання і презентація українського перекладу роману лауреата Букерівської премії ДіБіСіП’єра «Світло згасло в Країні Див» (проект «Батрахоміомахія»).

18.00–20.00 /Зал №3/. «Фотографія у ХХІ столітті. Як читати сучасне зображення» — лекція Михаїла Сідліна (Росія), автора курсу з історії фотографії для Московської Школи фотографії і мультимедіа імені О. Родченка. Презентує PhotoCULT.

18.00–19.00 /Графік-Кафе/. Презентація програми «Модернізація національного міфу» і виставки українського графічного роману «Даогопак» — Максим Прасолов, Олексій Чебикін, Олег Колов.

18.00–19.00 /Кінозал/. Ретроспектива фільмів-екранізацій Анни Стен від Національного центру Олександра Довженка. ПРОВОКАТОР (Його кар'єра / У павутині, УРСР, 1926), реж. Віктор Турін — за романом Олеся Досвітнього «Нас було троє».

18.30–20.00 /Журнальний Зал/. Віра, політика, любов: презентація журналів «Політична критика» і «Простори». За участі Катерини Міщенко, Василя Черепанина, Андрія Рєпи. Модерує Євгенія Бєлорусець.

19.00–20.00 /Кулінарний майданчик/. Майстер-клас Олексія Зіміна, головного редактора журналу «Афиша-ЕДА», автограф-сесія.

19.00–20.00 /Зал №1/. Спеціальний проект Книжкового Арсеналу — «Обмін речовин». Діалог Юрія Андруховича і Тараса Прохаська.

5 ЖОВТНЯ, п’ятниця

11.00 /Зал №1/. «Промо та продаж книг у мережі Інтернет», координатор — Вікторія Руденок:

11.00–12.10. Двадцять чотири маркетинговi тренди: змiни в поведінці споживачів. Валерій Пекар, підприємець, викладач Києво-Могилянської Бізнес-Школи.

12.15–12.55. Робота з лідерами думки на платформі Facebook. Ольга Ларіна, експерт із SMM.

13.00–13.40. Книгарня в Інтернеті: необхідно та вигідно! Павло Руденок, керівник інтернет-книгарні www.bookzone.com.ua

13.45–14.25. Промо інтернет-книгарні. Ігор Бобряков, засновник та технічний директор у JayaDigital.

14.30–15.00. Подія + промо в Інтернеті = створення унікального контенту. Вікторія Руденок, директор з розвитку книгарні «Читайка».

11.00–13.00 /Графік-Кафе/. Секцiя коміксів — майстер-клас Сімо Койвунена, автора книги «The Comics school», співзасновника фестивалю анімації Animatricks для вчителів.

12.00–12.50 /Зал №2/. Презентація книги Нобелівського лауреата Елінор Остром «Керування спільним. Еволюція інституцій колективної дії». Переклад Тетяни Монтян. Презентує інформаційно-аналітична агенція «Наш час».

13.00–13.50 /Зал №3/. Презентація книги Олени Кашуби-Вольвач «Олександр Богомазов. Автопортрет», видавництво «Родовід».

14.00–14.40 /Зал №2/. Презентація книги Володимира Гінди «Український спорт під нацистською свастикою», «АДЕФ-Україна».

14.00–14.40 /Зал №3/. Презентація книги «Забудова Києва доби класичного капіталізму», видавництво «Варто».

15.00–16.20 /Журнальний Зал/. Презентація проекту «Праця та робітничий рух в Україні» і показ фільму «Херсонський машинобудівний завод». За участі Анастасії Рябчук, Віталія Атанасова.

15.00–15.30 /Зал №1/. Презентація видавничого дому «АДЕФ-Україна».

15.30–16.30 /Зал №1/. Презентація книги Ірини Рєзник «Обід із послами».

15.00–15.40 /Зал №3/. Видавництво «КСД» презентує Біблію з ілюстраціями Сальвадора Далі.

15.00–15.45 /Зал №2/. Прес-конференція Почесного Гостя Книжкового Арсеналу — всесвітньо відомого італійського письменника Алессандро Барікко, за підтримки Італійського інституту культури у Києві та компанії fedoriv.com.

16.00–16.40 /Зал №2/. Спеціальна програма журналу «ШО». Круглий стіл «Сучукрліт: як змусити себе її читати». Модератор — Ірина Славінська.

16.00–16.50 /Зал №3/. Презентація антології сучасної ізраїльської поезії «І покоління приходить» від видавництва «Дух і Літера» за участі видавців, перекладачів Богдани Матіяш, Юрія Андруховича, Наталки Білоцерківець.

16.30–17.30 /Журнальний Зал/. Сваволя слова: розмова про перекладність непристойного та читання текстів 5 числа «Просторів» — «Віра, порно, любов». За участі Олександри Григоренко, Олесі Камишникової, Сергія Оржеховського. Модерує Ірина Собченко.

17.00–18.00 /Графік-Кафе/. Презентація графічного роману французького художника Давида Б. «Священная болезнь». Дмитрій Яковлєв, куратор Бумфесту і голова видавництва «Бумкнига» (Санкт-Петербург).

17.00–17.50 /Зал №1/. Школа паперу/PaperSchool від Arctic Paper SA — один із провідних європейських виробників пухких книжкових і поліграфічних сортів паперу. У Школі Паперу можна дізнатися цікаву й корисну інформацію про матеріал, який ви використовуєте щодня, — папір, його виникнення, виробництво, різновиди та застосування.

17.00–20.00 /Кулінарний майданчик/. Трибют Дарії Цвек. За рецептами легендарної української кулінарки готують кухарі Академії Смаку та ентузіасти.

17.00–17.50 /Зал №2/. Юрій Андрухович. Презентація українського перекладу прози Бруно Шульца «Цинамонові крамниці». Модерує Іван Малкович (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»)

17.00 – 17.50 / Зал №3 / «Як написати бестселер?». Майстер-клас Ірен Роздобудько.

17.0–18.00 /Камерний Зал/. «Українська література для росіян: оманлива близькість». Перекладацька майстерня Завена Баблояна.

17.40–19.00 /Журнальний Зал/. Ерос і спорт: презентація 4 числа «Політичної критики» та спеціального номера «Просторів» — «Ерос 2012». За участі Катерини Міщенко, Олексія Радинського, Лесі Кульчинської. Модерує Василь Черепанин.

18.00–19.00 /Зал №1/. Спеціальний проект Книжкового Арсеналу — «Обмін речовин». Діалог Любка Дереша та Юрія Іздрика.

18.00–18.40 /Зал №2/. Прес-конференція Почесного Гостя Книжкового Арсеналу — зірки сучасної інтелектуальної літератури Йозефа Вінклера — за підтримки Австрійського Культурного Форуму в Україні та літературно-мистецького журналу «Простори».

18.00–19.00 /Зал №3/. Лєна Елтанг. Вечір поезії. Українські переклади Маріанни Кіяновської. Спеціальна програма журналу «ШО».

18.00–19.00 /Кінозал/. Ретроспектива фільмів-екранізацій Анни Стен від Національного центру Олександра Довженка. «Білий орел» (РСФСР, 1928), реж. Яків Протазанов — за новелою Леоніда Андрєєва «Губернатор».

19.00 – 20.00 / Зал №1 / Вручення Премії ім. Григорія Сковороди — відзнаки Посольства Франції в Україні за кращий переклад із французької мови на українську. Презентує Французький Інститут в Україні.

19.00 – 20.00 / Зал №2 / ЙОЗЕФ ВІНКЛЕР. Презентація книги «Вивезена» Йозефа Вінклера, Почесного Гостя Книжкового Арсеналу, зірки сучасної інтелектуальної літератури, за підтримки Австрійського Культурного Форуму в Україні та літературно-мистецького журналу «Простори», за сприяння видавництва «Критика».

19.00 – 20.00 / Зал №3 / Презентація збірки критичних портретів українських письменників «Літературна дефіляда» видавництва «Темпора» за участі  авторів. Модератор: Володимир Панченко.

6 ЖОВТНЯ, субота

11.00 – 11.40 / Зал №1 / Презентація книжки «Терапія злочину» Зігмунда Мілошевського (видавництво «Урбіно»).

11.00–13.00 /Зал №2/. Лекція відомого російського письменника, лауреата цьогорічної премії «Новая словесность» Андрія Аствацатурова «Герой в современной русской прозе» — спеціальна програма журналу «ШО».

11.00 /Зал №3/. Міжнародний інститут глибинної психології. Презентація «Європейського журналу психоаналізу».

11.00 / Камерний Зал / Презентація книги мемуарів Джорджа Буша-молодшого «Ключові рішення» (видавництво «Брайт Стар Паблішінг»)

12.00 – 12.40 / Зал №1 / Презентація романів від літературної агенції «Піраміда». Володимир Даниленко «Тіні в маєтку Тарновських», Петро Яценко «Січкарня».

12.00 – 12.40  / Зал №3 / Презентація книги прози Дзвінки Матіяш «Історії про троянди, дощ і сіль» (видавництво «Темпора»).

12.00–13.00 /Кінозал/. Лекція «Комікси — як кіно на папері» — Павел Хіхус, завідувач кафедри коміксів і манги Університету «Синергія» (Москва), фундатор міжнародного фестивалю мальованих історій «КомМиссия», автор і видавець.

12.00 – 12.40   /Камерний Зал/. Сергій Бакуменко читає вірші зі своєї збірки «Страшно-Смешно».

12.00 – 12.40   / Журнальний Зал / Презентація українських перекладів світових бестселерів, присвячених «Apple»:«Безумно просто» КенаСігала, «Apple  зсередини» Адама Лашінскі, «Стів Джобс» Волтера Айзексона (видавництво «Брайт Стар Паблішінг»).

13.00–14.00 /Зал №1/. Єлена Макарова. Презентація книги «Фридл», видавництво «Новое Литературное Обозрение».

13.00–15.00 /Зал №2/ Леонід Юзефович. Майстер-клас «Як стати успішним письменником? Вчимося писати сценарії на власні тексти та просувати себе за кордоном» — спеціальна програма журналу «ШО».

13.00–13.50 /Зал №3/. Презентація книжки «Морквяний лід» Андрія Бондара (видавництво «Нора-Друк»).

13.00–14.00 /Камерний Зал/. Читання австрійської прози та поезії за участю лекторки OEAD Вери Фабер, Марка Бєлорусця та ін.

13.00-14.00 / Журнальний Зал / Вікторія Ломаско (Москва). Лекція «Зображення протесту. Графіка у авангарді. Історія протестної і/або соціальної графіки». Розмова про жанр судового репортажу, виставку «Хроніки опору».

13.15–14.15 /Графік-Кафе/. «Як створити повний метр у графічній прозі» — майстер-клас художника мальованих історій Константина Комардіна — одного з найвідоміших коміксистів Росії, автора повнометражної і короткометражної графічної прози.

14.00–16.00 /Журнальний Зал/. Перекладати подібне: українсько-польська майстерня. Модерує Олександра Братчук.

14.00–14.50 /Зал №1/. Як знайти гроші на видання книги. Презентація проекту «Спільнокошт», Big Idea.

14.00–14.40 /Зал №3/. Олександр Бойченко. Літературознавство з людським обличчям («Meridian Czernowitz»).

14.00–16.30 /Кінозал/. Презентація книги Макса Імдаля «Опыт другого видения» видавництва «Дух і літера» з показом німецьких документальних фільмів про художників: «Поезія деконструкції» Гюнтера Юккера (Міхаель Клут.WDR/arte, 2007, 44 хв.), «Бачення — це мислення» Річарда Серра (Марія Анна Таппайнер. 3 Sat/WDR/ZDF, 2006, 45 хв.).

14.00–17.00 /Камерний Зал/. Ярмарок «Голос Вулиць» та проект «Спільнокошт» презентують проекти, пов’язані з темою видавничої діяльності. Гості та учасники фестивалю зможуть підтримати уподобаний проект і дізнатися на конкретних прикладах, як можна реалізовувати власні ідеї за допомогою практики crowd funding.

15.00–15.50 /Зал №1/. Круглий стіл «Досвід crowdsourcing у сучасному українському книговиданні».

15.00–16.30 /Зал №2/. АЛЕССАНДРО БАРІККО. Творчий вечір Почесного Гостя Книжкового Арсеналу — всесвітньо відомого італійського письменника Алессандро Барікко. За підтримки Італійського інституту культури в Києві та компанії fedoriv.com.

15.00–15.50 /Зал №3/. Олександр Ірванець. Зустріч із читачами (видавництво «Фоліо»).

16.00–18.00 /Кулінарний майданчик/. Майстер-клас істориків і кулінарів Ольги та Павла Сюткіних, автограф-сесія

16.00–16.40 /Зал №1/. Лариса Денисенко. Презентація роману «Відлуння: від загиблого діда до померлого» (КСД).

16.00–17.00 /Зал №3/. Валерій Шевчук. Зустріч із читачами та презентація нового роману «Птахи з невидимого острова» (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»). Модератор Іван Малкович.

16.30–17.00 /Зал №2/. Автограф-сесія Алессандро Барікко — Почесного гостя Книжкового Арсеналу. За підтримки Італійського інституту культури у Києві та компанії fedoriv.com.

16.30–17.30 /Журнальний Зал/. Перекладати подібне: дискусія та читання. За участі Анетти Камінської, Богдана Задури Галини Крук, Остапа Сливинського, Василя Лозинського. Модерує Олександра Братчук.

17.00–17.50 /Зал №1/. Ірена Карпа. Презентація роману «З роси, з води, з калабані» (КСД).

17.00–17.50 /Зал №2/. Круглий стіл «Українська е-книжка в пошуках сенсу: за яку ціну та якою ціною». Модератор — Завен Баблоян.

17.00–17.40 /Зал №3/. Микола Рябчук, Олексій Гарань. Презентація книги «Україна. Авторитарна консолідація» (видавництво «К.І.С.»).

17.00–18.00 /Кінозал/. Національний центр Олександра Довженка представляє книгу одного з корифеїв української мультиплікації Євгена Сивоконя «Из невошедшего», видану до його 75-річчя. Зустріч із автором і ретроспективний показ кращих мультфільмів режисера, серед яких «КомпроМікс» (2002), «Засипле сніг дороги...» (2005), «Врятуй і збережи» (2008) та ін.

17.30–19.00 /Журнальний Зал/. Презентація журналу «Спільне»: нова соціальна критика в Україні. За участі Володимира Іщенка, Ігоря Самохіна. Модерує Анастасія Рябчук.

18.00–18.50 /Камерний Зал/. Зустріч блокнотної майстерні «Папінарубашка» з художниками-фрілансерами для залучення молодих художників до створення авторських блокнотів, присвячених письменникам.

18.00–18.50 /Зал №1/. Спеціальний проект Книжкового Арсеналу — «Обмін речовин». Діалог Сергія Жадана та Ірени Карпи.

18.00–19.30 /зал №2/. Жерар де Кортанз. Лекція про Фріду Кало, мистецтво та літературу, і біографічний жанр Почесного гостя Книжкового Арсеналу Жерара де Кортанза — відомого французького письменника і критика, голови Folio Biographies, імпринту найбільшого французького видавництва Gallimard. За підтримки Французького Інституту в Україні.

18.00 – 18.50 / Зал №3 / Презентація книги «27 регіонів України». Учасники: Валентин Бадрак, Юрій Винничук, Тимур Литовченко, Віталій Шлайфер, Валерій Шевчук, Катерина Бабкіна, Н. і О. Шевченки, Володимир Барна, Любко Дереш та ін. (видавництво «Фоліо»).

18.00–20.00 /Кінозал/. Ретроспектива фільмів-екранізацій Анни Стен від Національного центру Олександра Довженка. «Убивця Дмитрій Карамазов» (Німеччина, 1931), реж. Федір Оцеп — за романом Федора Достоєвського «Брати Карамазови». «Ми знову живі» (Воскресіння, США, 1934), реж. Рубен Мамулян — за новелою Льва Толстого «Воскресіння».

19.00–20.00 /Журнальний Зал/. «Втіха споглядання»: презентація українського видання збірки оповідань Франца Кафки «Споглядання», стилізованого під першодрук 1912 р. Читатиме автор концепції видання та перекладач Василь Лозинський. Модерує Андрій Рєпа.

19.00 – 19.40 / Камерний Зал / Презентація роману «Море для шульги» Павла Коробчука.

7 ЖОВТНЯ, неділя

11.00–11.50 /Зал №1/. Презентація книги «М’якуш, або Антологія смакової поезії» (видавництво «Фоліо»).

11.00–11.50 /Зал №2/. Макс Кідрук і Андрій Кокотюха. Презентація нових книжок (видавництво КСД).

11.00–13.00 /Журнальний Зал/. Українсько-польські перекладацькі майстерні: планування діяльності на 2013 р. Модерує Олександра Братчук.

11.00–12.00 /Зал №3/. Презентація 2-томника «Єврейська цивілізація. Оксфордський словник», видавництво «Дух і Літера». Виступ клезмер-бенду.

11.00–12.00 /Камерний Зал/. «Як працювати з джерелами для написання історичного роману» — майстер-клас Тимура та Олени Литовченків (видавництво «Фоліо»).

12.00—13.00 /Графік-Кафе/. Презентація коміксу за романом «Ворошиловград» Сергія Жадана. 

12.00–13.00 /Зал №3/. Презентація книжкової серії «Bibliotheca Clementina» видавництва «Дух і Літера». У серії видаються твори найвпливовіших християнських мислителів ХХ–ХХІ століть.

12.00–12.50 /Зал №2/. Презентація нової книжки Наталки Сняданко «Амаркорд», а також її перекладів із німецької — Ельфріде Єлінек «Піаністка» та Герти Мюллер «Гойдалка дихання» (видавництво «Фоліо»).

12.00–12.50 /Камерний Зал/. Перекладаємо польських поетів. Майстерня Галини Крук.

12.00–14.00 /Кінозал/. «Історія знаменитих фотографічних ілюстрацій». Лекція Вікторії Мироненко, PhotoCULT.

13.00–13.50 /Зал №1/. Поетичні читання. Галина Крук та її друзі.

13.00–13.50 /Зал №2/. «Оргазм на світанку» — презентація книг Робера Мюшамбле «Оргазм і Захід» та Крістофера Раєна й Касільди

Джети «Світанок сексу» за участі перекладачів Ірини Славинської та Вікторії Наріжної. Модератор — Лесь Белей (видавництво «Темпора»).

13.00–14.30 /Зал №3/. Проект Діани Клочко «Майбутнє вже прийшло» — автори і видавці розповідають про свої майбутні книги. Презентація запланованих альбомів «Сергій Параджанов. Колаж, асамбляж, предмет», «Валерій Ламах. Книги схем» (видавництво «Дух і Літера») та ін.

13.00–13.50 /Камерний Зал/. Перекладаємо Бориса Акуніна. Майстерня Олександра Михеда. 

14.00–15.00 /Журнальний Зал/. Свобода, переклад, солідарність: дискусія про переклад як політичну стратегію. За участі членів Творчої спілки перекладачів та письменників. Модерує Катерина Міщенко.

14.00–14.50 /Камерний Зал/. Перекладаємо непристойне. Майстерня Ірини Собченко.

14.00–14.50 /Зал №1/. Читання від «Meridian Czernowitz». Учасники: Катя Бабкіна, Ірина Вікирчак, Богдана Матіяш, Дмитро Лазуткін, Остап Сливинський, Христя Венгринюк, Григорій Семенчук.

14.00–14.50 /Зал №2/. Перформанс «Україна. Точка G» за мотивами книжки Альони Сибірякової.

14.00–14.50 /Кінозал/. Лекція «Льюїс Керрол: література і фотографія», презентує PhotoCULT.

15.00–15.50 /Зал №1/. «Як написати бестселер?». Майстер-клас Лариси Денисенко.

15.00–15.40 /Зал №2/. Презентація музичного диску Ореста Лютого "А я — не москаль” та роману "Доба” про Ореста Лютого («Наш Формат»).

15.00–15.50 / Камерний Зал / Перекладаємо Льюїса Керрола. Перекладацька майстерня Вікторії Наріжної.

15.00–16.30 /Кінозал/. «Як оживити книгу: особливості інтерактивного формату». Майстер-клас для ілюстраторів від «Гловберрі Букс». Досвідом діляться директор видавництва Ольга Черепанова, креативний продюсер анімаційного проекту «Микита Кожум’яка» та інтерактивного проекту «Радугони» Сергій Гаврилов, а також режисер анімації Костянтин Федоров.

15.00–16.30 /Зал №3/. Гете-Інститут презентує «Трибуну ідентичності» — дискусію про проект «PLUSMINUS 20», у рамках якого були записані інтерв’ю з різноманітними митцями та інтелектуалами у Східній Європі та Центральній Азії, в яких ішлося про вплив соціальних та політичних змін на їхнє життя. Учасники: Алевтина Кахідзе, Кармела Цепколенко, Олександр Ірванець, Микола Рябчук, Серій Жадан, Олександр Доній, Артур Клінау.

16.00–18.00 /Кулінарний майданчик/. Майстер-клас Влада Піскунова, автограф-сесія.

16.00–16.40 /Зал №1/. Презентація видань Національного центру Олександра Довженка (реліз dvd-колекції українського німого кіно «Коло Дзиґи» — «Людина з кіноапаратом» (1929) Дзиґи Вертова та «Навесні» (1929) Михайла Кауфмана, а також спеціального релізу, підготовленого до Книжкового Арсеналу 2012 — dvd-фільму «Два дні» (1927) Георгія Стабового, найвизначнішої української психологічної драми 1920-х років, першого українського фільму, що потрапив у прокат США).

16.00–18.00 /Зал №2/. «Забути страх» — зустріч із художнім редактором «Критики політичної», головним куратором 7-ї Берлінської бієнале Артуром Жмієвським. За участі Олексія Радинського, Лесі Кульчинської. Модерує Василь Черепанин.

16.00–16.40 /Зал №3/. Міла Іванцова і Дара Корній — презентація нових романів (КСД).

17.00–18.00 /Кінозал/. «Комікс як жанр у мистецтві. Від петрогліфів до Супермена». Лекція Володимира Морозова, арт-директора видавництва Zangavar (Москва). Зародження жанру — Little Nemo, Krazy Kat, Prince Valiant, Calvin and Hobbes, і далі — епоха супергероїв від кінця 1930-х років, японська і французька гілки.

Категория: ЛІТЕРАТУРА | Просмотров: 1990 | Добавил: Helen-von-Graven | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Календарь
«  Вересень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Поиск
Друзья сайта

  Bitcoin PR
  Bitcoin Ukraine
  EOS Ukraine

  Поставивши НАШ банер або текстове посилання - ви підвіщуєте відвідуваємість НАШОГО ресурсу і відповідно сприяєте поширенню ідей та матеріалів

  НАШІ БАНЕРИ

  Ватра
Статистика

Copyright MyCorp © 2024