РОЗУМ
Меню сайта
Категории каталога
Нелегальна міґрація [36]
Хроніка нелегальної міґрації, причини та методи боротьби з нею
"Нова" Европа [25]
Матеріали стосовно ЄС та краху Європейської цивілізації
Україна [36]
Казуси [24]
Статті про різні казуси та дивні речі
Знакові постаті [4]
"Стара" Європа [4]
Вибори [2]
Росія [1]
Наш опрос
Яка форма правління краща?
Всього відповіли: 737

Політологічний блог

uktk

Главная » Статьи » Політика » "Нова" Европа

Обвинувачувач Гаазького трибуналу: члени уряду Косова торгували органами сербів

За словами дель Понте, злочинами займалися лідери Армії звільнення Косова, одним з керівників якої був нинішній прем'єр-міністр незалежного Косова Хашим Тачі
Стало відомо, що сенсаційні заяви Карли дель Понте вже ставали приводом для порушення кримінальної справи в Сербії
За словами дель Понте, злочинами займалися лідери Армії звільнення Косова, одним з керівників якої був нинішній прем'єр-міністр незалежного Косова Хашим Тачі

Нинішнє керівництво незалежного Косова заробляло на торгівлі внутрішніми органами, вилученими у викрадених сербів, повідомляють "Известия".

- ООН не дало притягнути албанців до відповідальності

Про це розповіла колишній обвинувачувач Гаазького трибуналу з колишньої Югославії (МТБЮ) Карла дель Понте, яка працює послом Швейцарії в Аргентині в своїй автобіографічний книзі "Полювання: я і військові злочинці".

Стало відомо, що сенсаційні заяви Карли дель Понте вже ставали приводом для порушення кримінальної справи в Сербії.

Нагадаємо, що окружний суд Белграда почав слухання у справі про викрадання влітку 1999 року в Косові 300 молодих сербів, яких, як стверджує в своїй книзі колишній головний обвинувач МТБЮ, вивезли до Албанії для вилучення внутрішніх органів.

За словами дель Понте, злочинами займалися лідери Армії звільнення Косова, одним з керівників якої був нинішній прем'єр-міністр незалежного Косова Хашим Тачі. Зокрема в досьє на нього зібрані свідоцтва про десятки звірств, які польовий командир скоїв над сербами в Косові.

За словами голови Союзу родин, зниклих безвісти, косівських сербів Симо Спасича, він кілька разів зустрічався з Карлою дель Понте і передавав їй докази викрадання і знищення косівських сербів в концтаборах.

Втім, навіть після того, як в 2003 році прокурор особисто побувала на місці злочину в містечку Бурел на півночі Албанії, в будинку, де здійснювалися вилучення органів, вона не надала справі розголосу - хоча, за її власним визнанням, там були виявлені сліди крові і медичне устаткування.

Також белградські ЗМІ пишуть про десятки свідоцтв того, що багато сербських організацій намагалися домогтись від МТБЮ розслідування злочинів албанців в Косові, передавали докладні карти поховань і концтаборів на території краю і на півночі Албанії, свідоцтва жорстоких тортур і знищення мирних жителів.

Але попри все, жодна заява не стала кримінальною справою.

Сама ж дель Понте напередодні зізналася, що переслідування військових злочинців в сучасному світі - справа виняткова політична. За її словами, якби про злочини албанців стало відомо, ні про яку незалежність Косова не могло бути і мови. Не випадково книга дель Понте побачила світ лише зараз, вже після проголошення незалежності Пріштіною.

ООН не дало притягнути албанців до відповідальності

Як пише белградська газета "Прес", контролював кривавий бізнес особисто Хашим Тачі. Повідомляється, що на торгівлі органами, вилученими у живих людей, він заробив мільйони доларів.

Свідчення про це безуспішно намагалася дати в Гаазі на процесі проти Слободана Мілошевіча суддя Окружного суду в Пріштіне Даніца Марінковіч. За її ж словами, місія ООН в Косові (UNMIK), яку тоді очолював нинішній міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер, перешкоджала розслідуванню випадків пропажі і викрадання людей у краї.

Cама дель Понте і її тодішня помічниця Флоранс Артман запевняють, що адміністрація ООН, під юрисдикцією якої край знаходився багато років, перешкоджала спробам притягнути албанців до відповідальності. У одному з інтерв'ю Артман заявила, що саме функціонери UNMIK не дали "залізній Карлі" порушити справу проти албанців у зв'язку із зникненням людей і торгівлею донорськими органами.

Провідну зараз в Сербії думку висловив голова Християнсько-демократичної партії Сербії і колишній міністр юстиції Владан Батіч. Він заявив, що якщо описане пані дель Понте в її книзі - правда, то це "найбільш жорстокий злочин з часів доктора Менгеле" і він повинен стати предметом не для сербського, а для гаазького правосуддя.

Нагадаємо, що раніше дель Понте казала про книгу в багатьох інтерв'ю. І журналісти, які розмовляли з Карлою дель Понте, отримали копію її книги "Полювання. Я і військові злочинці". Таким чином, сербському уряду не склало труднощів отримати копію і спробувати будь-якими способами перешкодити виданню книги. І серби зробили несподіваний крок. Вони надіслали лист: один екземпляр Пан Гі Муну і один екземпляр керівництву Гаазького трибуналу.

У листі міститься одна безапеляційна вимога: "Вихід в світ книги повинен бути відкладений, оскільки в ній є факти і інформація, які можуть завдати шкоди роботі секретних служб і затриманню осіб, які уникають від правосуддя".

Посилання по темі :


La Repubblica. Сербія пише ООН: "Зупиніть книгу дель Понте"
// NEWSru.ua // Преса // 12 березня 2008 р.


Міжнародний трибунал судить хорватських генералів за геноцид сербів
// NEWSru.ua // Світ // 11 березня 2008 р.


Канада вислала українця - колишнього нацистського охоронця
// NEWSru.ua // Світ // 17 лютого 2008 р.


Суд в Гаазі засудив генерала боснійських сербів Мілошевича до 33 років ув'язнення
// NEWSru.ua // Світ // 12 грудень 2007 р.


Гаазький трибунал починає суд над екс-головою боснійської армії
// NEWSru.ua // Світ // 9 липня 2007 р.


Источник: http://www.newsru.ua/world/01apr2008/karla.html
Категория: "Нова" Европа | Добавил: rozum (03.04.2008)
Просмотров: 2353 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта

  Bitcoin PR
  Bitcoin Ukraine
  EOS Ukraine

  Поставивши НАШ банер або текстове посилання - ви підвіщуєте відвідуваємість НАШОГО ресурсу і відповідно сприяєте поширенню ідей та матеріалів

  НАШІ БАНЕРИ

  Ватра
Статистика

Copyright MyCorp © 2024