РОЗУМ
Меню сайта
Категории каталога
Нелегальна міґрація [36]
Хроніка нелегальної міґрації, причини та методи боротьби з нею
"Нова" Европа [25]
Матеріали стосовно ЄС та краху Європейської цивілізації
Україна [36]
Казуси [24]
Статті про різні казуси та дивні речі
Знакові постаті [4]
"Стара" Європа [4]
Вибори [2]
Росія [1]
Наш опрос
Яка форма правління краща?
Всього відповіли: 712

Політологічний блог

uktk

Главная » Статьи » Політика » Україна

"Турбота" про тендери здатна об'єднати "непримиренних" - комуністів, регіоналів і... БЮТ
Довкола проведення тендерів уже тривалий час у дискусіях ламаються списи урядовців, економістів, представників громадськості. Адже тендерні закупівлі - одна із найбільш корумпованих сфер в Україні: у більшості випадків, аби виграти тендер, його учасникові доводиться стати ланкою злочинної схеми і щедро "задобрити" того, хто цей тендер проводить. Від проведеного тендеру виграє не держава, а конкретні "підпрємливі" особи, котрі їх курують. Про корумпованість нинішньої схеми тендерних закупівель наголошував у виступі на Всеукраїнських зборах ВО "Свобода" лідер партії Олег Тягнибок.

Зважаючи на актуальність проблеми, ухвалений Верховною Радою у першому читанні Закон про державні закупівлі, внесений Романом Зваричем і Андрієм Кожем'якіним, природно став об'єктом найпильнішої уваги громадськості. Тим паче, що вже самі обставини ухвалення законопроекту були несподіваними і загадковими. Партія регіонів, яка до того бавилася гелевими кульками і блокувала трибуну, натхненно демонструючи беззастережну відданість проблемі НАТО, раптом втихомирилася, сіла на свої місця і вкупі з БЮТ і комуністами мирно натиснула на кнопки. "За" проголосували 282 депутати, з них 120 голосів дала Партія регіонів, 126 - БЮТ, 20 - комуністи. Під час голосування низка депутатів вимагали ліквідувати Тендерну палату як орган держзакупівель, але цього не було зроблено.

Коментар

З ухваленням нового законопроекту про закупівлю товарів та послуг за державні кошти фактично нічого не змінюється: зберігаються чинні сьогодні корупційні та непрозорі схеми тендерних процедур. Замовник або учасник торгів не може взяти участі у торгах без погодження у Києві. Не зліквідовано Тендерну палату, роботу якої визнав неефективною Президент країни. Тендерна палата - громадська організація, яка працює як діюча виконавча влада, але при тому не несе за це відповідальність.

Під час голосування, у якому взяли участь БЮТ, Партія Регіонів та комуністи, ми переконалися, що насправді регіонали відстоювали не свою позицію стосовно НАТО, а боролися за збереження Тендерної палати. НАТО - димова завіса, якою прикриваються деякі політики, коли йдеться про вирішення корисливим фінансових питань. Так само долучилася до нового узаконення корупційних схем і БЮТ, яка вдруге за рік домовилася з регіоналами та комуністами - першого разу це було при прийнятті антиконституційного Закону про Кабмін.

У законопроекті, задля справедливості, є кілька позитивних моментів. Наприклад, тендер може відбуватися за участі двох учасників ( раніше умовою було три учасники), та збільшується поріг закупівель - запропоновано, що закупівлі по товарах і послугах на суму до 80 тисяч гривень можна буде проводити без тендерів. Однак позитивне нівелюється збереженням старих корупційних схем. Загалом законопроект не вирішує проблем у сфері державних закупівель і навіть поглиблює кризу.

Владислав Зубар

головний редактор інформаційного бюлетеня сфери державних закупівель "Редукціон

член ВО "Свобода

місто Харків

Категория: Україна | Добавил: Ультраправий (16.02.2008)
Просмотров: 4570 | Рейтинг: 5.0/1 |

Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Copyright MyCorp © 2018