РОЗУМ
Меню сайта
Категории каталога
Нелегальна міґрація [36]
Хроніка нелегальної міґрації, причини та методи боротьби з нею
"Нова" Европа [25]
Матеріали стосовно ЄС та краху Європейської цивілізації
Україна [36]
Казуси [24]
Статті про різні казуси та дивні речі
Знакові постаті [4]
"Стара" Європа [4]
Вибори [2]
Росія [1]
Наш опрос
Яка форма правління краща?
Всього відповіли: 713

Політологічний блог

uktk

Главная » Статьи » Політика » Україна

Україна – що буде після шторму?

Учасники Круглого столу обговорили можливі варіанти розвитку ситуації в Україні після виборів. Особливу заклопотаність і тривогу викликає стан економіки країни і розбалансування взаємодії гілок влади, які відбуваються на тлі  глобальної кризи і непередбачуваної виборчої кампанії.

 

Так, в своєму виступі, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера, Олег Устенко відзначив, що для виходу з кризи новий президент повинен приймати швидкі й не завжди популярні в народі рішення. Розвиток країни має бути зрозумілим і прогнозованим не лише для українських громадян і українського бізнесу, але й  для іноземних інвесторів. Зараз країна отримала тимчасовий перепочинок. Темпи економічного падіння суттєво уповільнилися по цілому ряду секторів. Однак основна частина системних проблем, які викликали кризу осені 2008 р. все ще  актуальні. Велика кількість боргів, які в сумі перевищують 100 млрд. доларів й виплати, які мають бути по боргових зобов’язаннях у 2010 році, що перевищують 30 млрд. доларів, дуже серйозно вплинуть на розробку економічної політики держави. Без серйозних реформ не обійтись.

 

Ґрунтовний аналіз взаємодій гілок влади й суспільства з точки зору подальшого розвитку конституціоналізму провів Віктор Мусіяка -  віце-спікер Верховної Ради України 2-го скликання, заслужений юрист України, професор права: «Лише "народ - суверен” має природне право легітимізації держави, звільнення його від родових травм через механізм установчої влади”.

 

Ігор Коліушко, керівник Центру політико-правових реформ  в своїй доповіді приділив увагу адміністративній реформі: «Необхідно негайно провести адміністративну і судову реформи, а її узагальненням повинна стати конституційна реформа шляхом прийняття Нової Конституції через механізм Конституційних Зборів”.

 

Олександр Скіпальський, екс -  заступник Голови СБУ сказав:

"Ми повинні запобігти узурпації влади і повернути реальні важелі влади/управління народові України».

 

Спеціальний гість – Владика Савватій (Архієпископ Київський і всього України) - призвав присутніх до духовного світу і єднання, як основи процвітання народу і зміцнення державності. Єдина православна церква могла би послужити потужною стимул-реакцією в подоланні кризових явищ. В той же час взаємодія церкви і держави повинна здійснюватися на підставі конкордатних стосунків (угоди), де були б прописані не лише питання реституції, але й питання взаємодії традиційних конфесій з інститутами влади.

 

На завершення, модератор Круглого столу Юрій Збітнев,  сказав: «Суспільство зневірилося в ефективності влади і, перш за все, в питаннях майбутнього розвитку країни. Тому, вперше за Круглим столом зібралися громадські і релігійні діячі, військові і вчені, економісти, експерти, політологи й іноземні інвестори. Для всіх нас важлива передбачуваність влади, гарантія розвитку нації і країни. Як і хто забезпечить спадкоємність в умовах недосконалої системи управління? Хто прийде після виборів? Хто спадкоємці – від президента до рядового чиновника? Нинішня система потребує корінного реформування як у сфері економіки, так і у сфері державного управління і це може зробити не влада, а громадянське суспільство через механізм прямої демократії -  Конституційні збори. Тому я упевнений, що механізми і джерела стабільності лежать за межами конституційного поля».

 

Учасники конференції відповіли на чиселенні питання журналістів.

 

 

 

Пресс- служба ВПНС

3 грудня 2009 року

Київ

Категория: Україна | Добавил: rozum (04.12.2009)
Просмотров: 1166 | Рейтинг: 5.0/1 |

Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Copyright MyCorp © 2018