РОЗУМ
Меню сайта
Наш опрос
Яка форма правління краща?
Всього відповіли: 698

Політологічний блог

uktk

apimage
licorne aio reviews
Главная » 2013 » Квітень » 3 » Олег Тягнибок "Міграційна амністія, або чергові граблі для українського народу"
Олег Тягнибок "Міграційна амністія, або чергові граблі для українського народу"
14:56

Останнім часом точиться багато розмов навколо спроби провести в Україні міграційну амністію, що дало б можливість отримати легальний статус нелегальним мігрантам. Питання для світу не нове, і деякі європейські (і не тільки) країни вже вдавалися до подібних кроків. Тож, перш ніж їх наслідувати, варто було би дослідити їхній досвід.

Прихильники амністії стверджують, що досвід цей – позитивний. Щоправда, тоді виникає питання – чому більшість країн Європи нині вдаються до запровадження заходів, покликаних зменшити кількість мігрантів?

Припустимо, амністію в Україні запроваджено. Які блага ми отримаємо в результаті?

Неодноразово звучали думки, що це "зупинить корупційні схеми у правоохоронних органах, які використовують незаконний статус мігрантів як інструмент наживи". Та погодьтеся, це досить дивний спосіб боротися з корупцією: з тим же успіхом, аби працівники ДАІ не брали гроші з водіїв-порушників, можна легалізувати… порушення правил дорожнього руху і скасувати систему штрафів. Стане від того кращою ситуація на дорогах?..

Ще одна думка – "амністія дозволить виявити реальну кількість нелегалів", яких досі буцімто неможливо виявити і порахувати. Добре, припустимо – порахували й узаконили. І що дасть зміна їхнього статусу? На даний час нормативно-правові акти чинного українського законодавства прирівнюють у правах і свободах іноземців та осіб без громадянства до громадян України. Законодавчі норми і так є лояльними, чого вже не можна сказати про більшість країн Європи, де законодавство стає дедалі більш жорстким з метою призупинення нелегальної міграції. І не секрет, що у більшості випадків нелегальна міграція в Україні є транзитною. Сукупність цих факторів загрожує накопиченням нелегальних мігрантів на території нашої країни, а запровадження міграційної амністії здатне стати фактором, що послужить мотивом для багатьох потенційних мігрантів. Наївно вважати, що після амністії приток нелегалів зменшиться. Скоріше навпаки – в очікуванні наступної амністії їх стане більше. Адже зазвичай де зроблено перший крок – там буде і другий, і третій. І наступних нелегалів теж доведеться легалізувати…

Ще одне ствердження – "амністують лише тих, хто не становить загрози національній безпеці і не пов'язаний з криміналітетом". Проте яким чином реально довести факт їхньої непричетності до кримінальних угруповань, якщо зараз навіть знайти цих людей є проблемою? Тобто цілком імовірна й легалізація кримінальних елементів. Прихильники ідеї ведуть мову про необхідність у подальшому чітко дотримуватися норм законодавства, які теж мають стати більш жорсткими щодо нових нелегальних мігрантів. Проте наскільки реально буде посилити ці вимоги в подальшому, якщо досі й чинних норм не дотримувались?

Серед мінусів політики амністії, визнаних навіть її прихильниками – збільшення тиску на національний ринок праці. І це при тому, що статистика безробіття в Україні неухильно зростає…

Що ж ми отримаємо в підсумку?

– Перспективу погіршення криміногенної ситуації, а в результаті збільшення кількості мігрантів і загрозу погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації. А на додаток до всіх наявних проблем з'явиться ще й культурно-етнічна, говорити про що можна з упевненістю – про це свідчить досвід країн з високим рівнем нелегальної міграції, для яких стали актуальними такі питання, як боротьба з тероризмом та протистояння на релігійному підґрунті.

А тепер згадаймо ту ж Європу і вуличні протести в багатьох країнах проти використання праці іноземців, оплата якої завжди є дешевшою. "Бізнес є бізнес", і підприємець не буде довго міркувати, якщо на терезах з одного боку будуть нечітко окреслені інтереси держави, а на іншому – зекономлені особисто для нього гроші.

Давайте подивимося правді в очі – Європа старіє і потроху змінює своє обличчя, стає мультинаціональною і багаторасовою – з усіма проблемами, що звідси випливають. Якщо сказати стисло – приїжджі частину своїх устоїв і правил привозять з собою, асимілюючись у наявне суспільство тільки частково.

Розмірковуючи прагматично, доходимо висновку, що кожна країна для себе повинна вирішити, чим і наскільки вона готова поступитися, аби "тримати високу марку гуманізму".

Немає людей кращих чи гірших, нема ні релігії, ні культури кращої чи гіршої – усі і все має право бути. Але – на своїй території. В кожнім домі – своя правда. У тому то й справа, що своя.

Ні для кого не секрет, що серед українців сьогодні переважають люди пенсійного віку, а тих, хто залишає країну, практично вдвічі більше, ніж тих, хто приїжджає. Тож, "мігранти – один зі способів вплинути на цю проблему" – твердять деякі діячі. Тобто замість того, аби створити умови для нормальної народжуваності і нормальної роботи, щоби молодь не виїздила за кордон, а лишалася в Україні, ми просто зробимо "широкий жест" у бік приїжджих – "ласкаво просимо!" А за кількадесят років будемо мати мечеті на Майдані, на місці колишніх храмів, і релігійні сутички.

Повертаючись до проблеми корупції (а до неї не можна не повертатися, тому що це явище настільки щільно вросло в самі структури органів влади, що справляє свій негативний вплив на всі без винятку процеси, що владних структур стосуються), можна сказати, що розв'язувати наявні внутрішні проблеми шляхом легалізації мігрантів – це те саме, що пробувати видалити гланди через… непридатне для того місце – з іншого боку, одним словом.

Не з того боку проблема, панове! Спочатку варто навести порядок у себе вдома. У своїх структурах, у своїх правоохоронних органах. Лише коли поняття "правоохоронний" буде відповідати поняттю "охороняти право", а не "охороняти "правду" імущих", тоді можна вести мову про дійсно реальне дотримання прав людини у нашій державі. В першу чергу – прав громадянина.

Просмотров: 1201 | Добавил: Helen-von-Graven | Рейтинг: 4.7/3 |
Всего комментариев: 1
1  
Олег! Спасибо за поднятую тему. Я в ней имею какое-то понятие по зарубежному опыту. 4 года работал в США,поднимал малый бизнес. Жил и работал в Нью-Йорке. Поехал в "гости" а по-сути заработать детям на квартиры в лихие 90-е... Естественно работал нелегально.Пару раз арестовывала полиция,но обходилось без "привлечения"... Те работы которые делали я и другие,граждане страны не хотели делать:грязно и дешево! Но нам это было на руку-то что в Украине тогда мы получали за месяц,в Америке я получал менее чем за день!!! Мэр города-яблоко Рудольф Джулиани нас не угнетал,тем самым давал возможность подняться за счет дешевой рабочей силы малому бизнесу Нью-Йорка! В Украине такого нет! Здесь практически все за копейки работают! 200 000 молодежи с вышем без работы!!!О какой легализации иммигрантов может идти речь!?НЕТ! И сто раз НЕТ ЛЕГАЛИЗАЦИИ!!!

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Календарь новостей
«  Квітень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Поиск
Друзья сайта


  Maidan
  французька революція
  Леся
  кіно етніка
  день сорочки
  top stock picks
  Волошин
  Macfaq
  Geopolitics
  top stock picks

  Поставивши НАШ банер або текстове посилання - ви підвіщуєте відвідуваємість НАШОГО ресурсу і відповідно сприяєте поширенню ідей та матеріалів

  НАШІ БАНЕРИ

  Ватра

  МІПУ
  vimeo video hosting
  these days oswald
  матвієнко
  МІСЯЦЬ--ЛУНА--MOON

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Статистика

Copyright MyCorp © 2017